Opłatek KŻR

• 8 stycznia, 2024

Każdego dnia w zaciszu domów rozbrzmiewa modlitwa różańcowa. Powodów dla których rozbrzmiewa jest wiele. Ktoś jest chory, ktoś inny ma problemy rodzinne, ktoś wyrusza w długą podróż, rodzic obchodzi urodziny, dziecko ma ważny egzamin, ktoś podejmuje swoją pierwszą pracę, znajomi obchodzą rocznicę ślubu, ktoś ma kłopoty z dzieckiem, drugi cieszy się z jego sukcesów, ktoś inny odchodzi do domu Ojca. Modlitwa rozbrzmiewa w indywidualnych intencjach, ale również w intencji wspólnoty, którą tworzymy jako społeczność chrześcijańska.

Jak wielu jest tych, którzy w duchu odpowiedzialności za siebie i innych przekładają w palcach paciorki różańca powtarzając modlitwę ku czci Matki Bożej, która wielokrotnie w objawieniach nawoływała do odmawiania tej pięknej modlitwy. O jej sile przekonało się wielu tych, którzy doświadczyli siły jej oddziaływania.

Modlitwa różańcowa rozbrzmiewa na pewno w domach ludzi, którzy tworzą Wspólnotę Kół Żywego Różańca naszej Parafii. To na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za całą naszą wspólnotę. To dzięki ich modlitwie łaski spływają również na tych, którzy są nieświadomi, że także w ich intencji ktoś w zaciszu swojego domu szturmuje niebo modlitwą różańcową.

Za tę modlitwę i za gotowość jej zanoszenia do Boga Ojca dziękował ksiądz Proboszcz Krzysztof Sieczka zgromadzonym na spotkaniu opłatkowym Kół Żywego Różańca Parafii Mroczków.

Popłynęły życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym, doświadczenia wielu łask od Matki Bożej i naszego patrona Świętego Rocha i prośba o dalszą modlitwę szczególnie w intencji naszej Parafii.

W serdecznej, ciepłej atmosferze, przy łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewie kolęd upłynęło niedzielne popołudnie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do naszej wspaniałej Rodziny Różańcowej i złączyć się we wspólnej modlitwie do Boga Ojca za pośrednictwem Maryi, zgłoś się do naszego Szafarza Pana Szymona Mastalerza.

Oddaj się w opiekę Maryi!