• 6 stycznia, 2024

W sobotę 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli, w naszym kościele parafialnym wystawione zostały Jasełka pt. „Bóg się rodzi” w wykonaniu uczniów klasy VII pod kierunkiem Ewy Mastalerz i Joanny Kalugi.

Poetyckie rozważania o narodzinach Jezusa i objawieniu Jego Bóstwa człowiekowi przeplatane były kolędami w wykonaniu uczennic klasy VII i dzieci z „Gromady Bliżyńskiej”, którą prowadziła pani Halina Fidor. Dzieci wykonały trzy pastorałki:

• „A wczora z wieczora”
  • „Grajmy Panu”
  • „Skrzypi wóz”

kolędy:

• „Cicha noc” w wykonaniu Julii Zagulskiej i Amelii Kwapisz,
  • „W żłobie leży” – Amelia Kwapisz,
  • „Gdy śliczna panna” i „Bóg się rodzi” w wykonaniu Gabrysi Pisiakowskiej i Mai Bilskiej.

Fragment Pisma Świętego z Ewangelii Św. Łukasza, o narodzeniu Jezusa, czytał Robert Adamczyk.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mroczkowie z klas 0-IV wzięli udział w XVII Konkursie Recytatorskim organizowanym przez GOK Zameczek w Bliżynie.

Po raz drugi swoje wiersze recytowali przed publicznością parafialną w naszym kościele.

• Wyróżnienie: Laura Kwapisz – uczennica kl. 0
  • udział w konkursie: Liliana Kij – ucz. kl. I, Julia Adamczyk ucz. kl. III, Marta Gruszczyńska ucz. kl. III.
  • III miejsce – Zuzia Redzynia ucz. kl. II
  • II miejsce – ex aequo: Pola Połeć ucz. kl. II, Amelia Składanowska ucz. kl. III.
  • I miejsce – Julia Ołub ucz. kl. III

W kategorii klas IV-VI:

• udział w konkursie – Amelia Kwapisz ucz. kl. IV
  • III miejsce – Julia Zagulska ucz. kl. IV

Marta Gruszczyńska uczennica klasy III naszej szkoły oraz uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Skarżysku-Kamiennej zagrała na akordeonie kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Po występach dzieci przyszedł czas na występy dorosłych artystów. Przed publicznością zaprezentował się Zespół Ludowy Sobótka, solista Wacław Pejas oraz Chór Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”.

Wszyscy artyści młodsi i starsi zostali obdarowani słodkościami przygotowanymi przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Sieczkę i Sołtysa Rędocina Wiesława Kwapisza.

Występy artystów można obejrzeć na naszym kanale YouTube.