Zakończenie Misji Świętych

• 23 września, 2024

W ostatni dzień Misji Świętych na placu przed kościołem św. Rocha, przy krzyżu misyjnym zgromadzili się licznie zebrani parafianie.

Ojciec Misjonarz rozpoczął obrzęd poświęcenia krzyża od wezwania:

Witaj Krzyżu Chrystusa

Witaj Krzyżu Chrystusa nadziejo jedyna

Witaj Krzyżu zwycięstwa Chrystusa

Następnie odmówił modlitwę przed poświeceniem krzyża. Po poświęceniu ucałował Krzyż Misyjny a po nim ks. Proboszcz, służba liturgiczna a następnie wierni. Po obrzędach poświęcenia udaliśmy się w procesji do świątyni Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na krzyżu misyjnym obok świątyni została poświęcona pamiątkowa tablica Misji Świętych 2024 r. Wierni zgromadzili się w świątyni gdzie rozpoczęła się Msza Święta na zakończenie Misji, którą w koncelebrze odprawili Misjonarz ojciec Marcin Klamka i ks. Proboszcz Krzysztof Sieczka.

Homilię wygłosił ociec Marcin. Mówił iż nikt nie chce być niemy. Słowo, które wygłaszał, było wielkim wyzwaniem, niekiedy nie zawsze dociera do słuchających. Kościół jest po to, żeby prowadzić ludzi do nieba. Dzisiaj po Misjach Świętych, po usłyszeniu słowa Bożego stajemy się apostołami głoszenia tego słowa. To dzięki mocy Ducha Świętego my świeccy stajemy się apostołami. Istnieje potrzeba misji, aby nie wyrzec się wiary, gdy wyrzekamy się smaku soli Chrystusowej. Musimy stać się światłem świata i dać świadectwo życia, żeby w nas ludzie widzieli dobro, że należymy do Chrystusa, żyć w obecności Boga i świadczyć, że Bóg jest we wszystkich. Powołani jesteśmy do tego, żeby błogosławić, czynić znak krzyża. Pamiętajmy – my rodzice, aby czynić znak krzyża, błogosławić dom, swoje dzieci i rodzinę. Po homilii, pod przewodnictwem ojca Misjonarza wierni odmówili akt wiary.

Następnie odbyło się błogosławieństwo dzieci uczestniczących we Mszy świętej. Na zakończenie Mszy w imieniu dzieci i młodzieży: Gabrysia Pisiakowska, Maja Bilska i Dominik Potępa podziękowali Ojcu Misjonarzowi za nauki, głoszone słowo Boże. Życzyli pomyślności w dalszej służbie misyjnej.

W imieniu parafian pani Janina Gajewska podziękowała ojcu Marcinowi za poświęcenie, odprawione Msze Święte, nauki dla wszystkich stanów, za te wszystkie nauki i spotkania, które dostarczyły wielu wzruszeń i rozpaliły na nowo naszą miłość do Jezusa. Zrozumieliśmy, że Chrystus jest naszym Panem, a my staliśmy się apostołami naszej wiary w rodzinach i parafii.

Do życzeń dołączył się Szafarz pan Szymon Mastalerz i Zelatorka Kół Żywego Różańca pani Joanna Kołodziejczyk i wręczyli kosz ze słodyczami i kwiaty.

W imieniu Klubu Seniora życzenia złożyła pani Danuta Czyż.

Ksiądz Proboszcz Krzysztof Sieczka podziękował ojcu Misjonarzowi za przeprowadzenie Misji w naszej parafii, za nauki święte.

Ojciec Marcin podziękował księdzu Proboszczowi za zaproszenie, miłą atmosferę i za to, że my wierni, byliśmy i wysłuchiwaliśmy jego nauk.

Krzyż Misyjny będzie cichym misjonarzem, który będzie przypominał nam parafianom o odbytych Misjach Świętych 25-lecia konsekracji Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

tekst: Janina Gajewska,

zdjęcia: Grzegorz Gruszczyński