Konkurs Piosenki Religijnej

• 23 września, 2024

Dnia 22 września 2024 roku w zabytkowym kościele św. Rocha w Mroczkowie odbył się IV Konkurs Piosenki Religijnej. Wszystkich przybyłych na tą uroczystość przywitał ks. Krzysztof Sieczka, Proboszcz tutejszej parafii, inicjator i organizator wydarzenia.

Konkurs skierowany był do dzieci. Łącznie wzięło w nim udział 11 dzieci w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Występ oceniało jury w składzie: Dariusz Figarski (nauczyciel gry na akordeonie PSM Radom), Joanna Kaluga (nauczyciel muzyki SP Mroczków), oraz Jarosław Dąbrowa organista w tutejszej parafii. Po występach młodych artystów jury udało się na obrady a uroczystość uświetniły występy dzieci z Bliżyńskiej Gromady pod kierownictwem nauczycieli: Haliny Fidor i Grażyna Kij.

W młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce otrzymała Laura Kwapisz . Natomiast wyróżnienia otrzymały : Julia Składanowska, Liliana Kij, Julia Ogonowska.

W starszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce otrzymała Lena Kowalik, II miejsce Ex aequo Amelia Kwapisz, Marta Gruszczyńska.

III miejsce Ex aequo Ada Kołodziejska, Julia Zagulska.

Wyróżnienie uzyskali : Amelia Składanowska oraz Filip Kucewicz, któremu na gitarze akompaniował dziadek Ryszard Kucewicz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Sponsorami wydarzenia byli:

Różańcowelove

Różany Ogród

Mały Gość Niedzielny

Happy Jumper Park

Trampolin Kielce

Dzięki tym firmom do uczestników konkursu trafiły dziesiątki różańca, bilety do parku trampolin i inne gadżety.

Tekst: Monika Gruszczyńska

Zdjęcia: Grzegorz Gruszczyński