IV Pielgrzymka Farmaceutów i Aptekarzy

• 29 września, 2024

W dniu 29 września 2024 r. odbyła się IV pielgrzymka Aptekarzy i Farmaceutów do Świętego Rocha.

Na uroczystą Eucharystię o godzinie 11:30, której przewodniczył Kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej – ksiądz Prałat Marek Fituch wraz z Proboszczem naszej parafii – księdzem Krzysztofem Sieczką, przybyli przedstawiciele Aptekarzy i Farmaceutów wraz z Rodzinami oraz Parafianie.

Ksiądz Prałat Marek Fituch, podczas homilii zwrócił uwagę, że w życiu człowieka, Bóg zawsze powinien być na pierwszym miejscu, w myśl słów Papieża Benedykta XVI, który powiedział: „Jeżeli nie ma Boga w twoim życiu, wszystko inne się nie sprawdzi. To tak, jakby zapiąć źle pierwszy guzik: wówczas wszystkie inne też są źle zapięte i trzeba zacząć znowu od góry.”

W nawiązaniu do Liturgii Słowa, Celebrans podkreślił, że każdy z nas powinien wyzbyć się egocentryzmu oraz dostrzec potrzeby bliźnich, a zwłaszcza tych cierpiących, podając za przykład życie i działalność Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej – założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, która przyczyniła się do tworzenia placówek szpitali, lecznic, przytułków dla dzieci oraz domów samotnych matek i bezdomnych.

Na zakończenie Mszy Świętej, Przedstawicielka Aptekarzy i Farmaceutów skierowała do Księdza Prałata Marka Fitucha słowa podziękowania za sprawowaną Eucharystię i wygłoszone Słowo Boże. Zwróciła się również z podziękowaniem do Księdza Proboszcza Krzysztofa Sieczki za zaproszenie, zorganizowanie pielgrzymki aptekarzy i farmaceutów oraz serdeczne przyjęcie przez Księdza Proboszcza i parafian.

Po Mszy Świętej nastąpiło ucałowanie relikwii Świętego Rocha.

zdjęcia i tekst: Grzegorz Gruszczyński